آزادسازی زمین‌های کشاورزی ری
مدیرجهادکشاورزی شهرستان ری از آزادسازی زمینهای کشاورزی در این منطقه خبر داد.
1398/10/09

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور اراضی، محمد عباسی با اشاره به بازپس‌گیری 133 مورد ساخت و ساز غیرمجاز گفت: 50 هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان آزادسازی شد.

وی افزود: این میزان از ساخت و ساز غیرمجاز در راستای اجرای تبصره 2 بند 10 قانون حفاظت از اراضی کشاورزی در بخش‌های قلعه نو، کهریزک، خاوران و مرکزی‌ با حکم قضایی آزادسازی شد.

عباسی با بیان اینکه ساخت و ساز غیرمجاز و دیوارکشی زمین‌های کشاورزی موجب افزایش پنج برابر این اراضی می‌شود، خاطرنشان کرد: افراد سودجو با دیوارکشی زمینهای کشاورزی به دنبال احداث ویلا، انبار و کارگاه هستند.

وی گفت: متخلفان باید بدانند که تمامی ساخت‌ و سازهای صورت گرفته در اراضی کشاورزی شهرستان ری زیر ذره‌ بین بازرسان جهادکشاورزی قرار دارد و با هر مورد بدون مجوز برخورد قانونی خواهدشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری، با تاکید به این که بسیاری از متقاضیان مجوز احداث گلخانه و کارخانه پرورش قارچ، به دنبال انحراف از طرح و احداث انبار نگهداری کالا هستند، تصریح کرد: بازرسان مدیریت امور اراضی طی 10 روز اخیر 11 مجوز احداث کارخانه قارچ را به دلیل انحراف از طرح ابطال کردند.

وی یادآور شد: کشاورزانی که با مجوز گلخانه به دنبال چهار دیواری کردن اراضی خود و سپس تبدیل آن به کارگاه و انبار هستند باید بدانند که به هیچ عنوان این کار انجام‌پذیر نخواهد بود و هر زمانی که از مجوز خود انحرافی داشته باشند تمامی سازه‌هایشان تخریب و مجوزشان باطل خواهدشد.

عباسی با بیان اینکه برخی گلخانه‌های احداث شده شهرستان ری در کمربندی دوم و امین آباد امروز تبدیل به محل جمع آوری و تفکیک زباله شده‌اند، گفت: مدیریت امور اراضی جهادکشاورزی با همکاری اداره محیط زیست دستور قضایی برای جمع آوری این واحدهای آلاینده را گرفته و به زودی تمامی این موارد جمع آوری خواهند شد.

وی یادآور شد: افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری و خرید باغ و یا باغ ویلا هستند، پیش از هرگونه معامله، وضعیت زمین را از بخشداری و یا اداره جهادکشاورزی شهرستان ری استعلام کنند.

تعداد مشاهده خبر5406 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal